Biura Warszawa Centrum – nowoczesny sposób na prowadzenie firmy

Freelancerzy i najmniejsze firmy często stają przed wielkim wyzwaniem. Koszty prowadzenia biura w centrum Warszawy bywają spore, a niekiedy nawet bardzo trudne do udźwignięcia dla biznesu na samym początku rozwoju.

Istnieje jednak ciekawa alternatywa dla standardowych umów najmu. Można wykorzystać nowoczesne rozwiązania, jak na przykład coworking biura Warszawa Śródmieście, by cieszyć się z wygodnej przestrzeni do pracy i miejsca do przyjmowania kontrahentów, przy znaczącym obniżeniu bieżących kosztów stałych.

Czym różni się wynajem standardowy od usług coworkingowych dla biznesu? Które rozwiązanie bywa bardziej opłacalne dla niewielkich podmiotów gospodarczych i freelancerów?

.

Tradycyjny wynajem a nie współdzielone biura Warszawa Centrum

Przez długie lata podstawowym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, pragnących zbudować miejsce do codziennej pracy, był zakup lub wynajem przestrzeni biurowej.

W tym modelu działania, jeśli poszukuje się lokalu w centrum Warszawy, należy liczyć się zatem z wysokimi kosztami. A na taki wydatek może pozwolić sobie naprawdę niewiele firm w pierwszych latach prowadzenia działalności.

Wynajem tradycyjny zmusza przedsiębiorców do wiązania się umowami długoterminowymi (zazwyczaj przynajmniej 5-letnimi) z danym miejscem, wyposażenia pomieszczeń we własnym zakresie oraz przeprowadzenia koniecznych prac adaptacyjnych. Dodatkowo trzeba zająć się umowami o dostawy kluczowych mediów i innych niezbędnych usług, potrzebnych do korzystania z lokalu.

W zamian zyskuje się wygodną, własną przestrzeń, która pozwalała na swobodę działania. Biuro można w pełni dopasować do indywidualnych potrzeb, uwzględniając nawet najbardziej specyficzny charakter danego biznesu. Przestrzeń jest dostępna cały czas, zazwyczaj bez ograniczeń. Dodatkowo da się łatwo wpisać całą aranżację w kompleksową identyfikację wizualną firmy.

Trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami stałymi, sporą dawką zadań administracyjnych do codziennego kontrolowania (podpisywanie umów, opłacanie rachunków itp.) oraz dużą odpowiedzialnością za całą przestrzeń do pracy.

.

Wspólne biura Warszawa Śródmieścia – współdzielenie przestrzeni do pracy

Innym rozwiązaniem jest postawienie na coworking. Można już bowiem znaleźć liczne biura Warszawa, działające w tym modelu. W założeniu coworking pozwala na wynajęcie biura lub nawet biurka w przestrzeni do pracy, w której na co dzień działają osoby z różnych firm.

Każdy ma do dyspozycji swoje wydzielone miejsce. Może też korzystać z przestrzeni wspólnych, z pełnym zapleczem biurowym i socjalnym.

Usługi coworkingowe stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród freelancerów i przedstawicieli małych start-up’ów. W tym rozwiązaniu mogą bowiem dysponować gotową przestrzenią biurową z wyposażeniem i infrastrukturą za ułamek ceny wynajmu własnego biura. Równocześnie nie muszą się też zajmować administracją, opłacaniem oddzielnie faktur za wszystkie media. Wszystko to jest zawarte w jednej opłacie abonamentowej.

Warto również zauważyć, że umowy na wynajem w ramach coworkingu są znacznie krótsze niż przy standardowym wynajmie biura Warszawa Centrum. Często można zrezygnować z biurka lub gabinetu nawet z miesiąca na miesiąc, jeśli tylko nie ma potrzeby utrzymywania takiej przestrzeni. Analogicznie, gdy pojawia się konieczność zwiększenia liczby miejsc biurowych dla pracowników, coworkingowe biura Warszawa są bardziej elastyczne i po prostu pozwalają na więcej.

.

Nowoczesne biura Warszawa Śródmieście

Niższe koszty, większa swoboda oraz mniej zobowiązań to tylko wybrane argumenty, które przekonują wciąż rosnącą grupę osób do korzystania z usług coworkingowych. Szeroki wybór rozwiązań tego typu oferujemy też w Omnioffice.

Nasze biura znajdują się w centrach miast oraz w popularnych strefach biurowych. Wyróżniają się wysokim standardem, dzięki czemu bez większego trudu każdy przedsiębiorca może łatwo i szybko stworzyć komfortowe miejsce do pracy – praktyczne i reprezentacyjne. Oferujemy wynajem biurek, gabinetów i sal konferencyjnych, z pełnym dostępem do zaplecza oraz usług dodatkowych, jak sprzątanie lub obsługa recepcyjna.

Zachęcamy do poznania naszej pełnej oferty i znalezienia odpowiedniej przestrzeni coworkingowej, szytej na miarę każdego większego lub mniejszego biznesu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.biuraserwisowane.pl

elastyczna umowa od 1 miesiąca

wszystkie usługi na jednej fakturze

możliwość zmniejszania i zwiększania powierzchni

profesjonalna pomoc recepcji

dostęp do nowoczesnego sprzętu biurowego

biuro gotowe do wynajęcia w jeden dzień