Coworking

Wynajem długoterminowy biura nie stanowi już jedynego rozwiązania dla biznesu. Na rynku pojawiło się sporo innych opcji, z których szczególnie chętnie korzystają mikroprzedsiębiorstwa, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i freelancerzy. Jedną z nich jest coworking. Na czym polega idea coworkingu?

 

Biuro coworkingowe – podstawowe założenia

 

Jak wskazuje nazwa tej usługi, coworking to forma wynajmu biura lub biurka w przestrzeni dzielonej z innymi użytkownikami. Przestrzeń może mieć otwarty plan (open space) lub być zorganizowana w formie kameralnych gabinetów (biurka dla 2-3 osób). Jednak w ramach umowy klientowi nie jest udostępnianawyłącznie przestrzeń współdzielona – otrzymuje on też dostęp do różnych udogodnień. Sprawdź także nasża ofertę biur na godziny oraz biur wirtualnych. 

.

W ramach coworkingu – poza przestrzenią do pracy – można korzystać z:

  • zaplecza socjalnego – wspólnej kuchni wyposażonej m.in. w ekspres do kawy, czajnik i mikrofalówkę;

 

  • sal konferencyjnych – w ramach umowy klient może korzystać z salikonferencyjnej przez kilka lub kilkanaście godzin miesięcznie;

 

  • podstawowych sprzętów – niezbędnych do wykonywania codziennych,korporacyjnych obowiązków.

 

 

Tylko w samej Warszawie do dyspozycji freelancerów, przedsiębiorców iosób wykonujących wolny zawód oddaje się coraz więcej przestrzeni coworkingowych. 

Strefa coworkingowa – dla kogo?

 

Z przestrzeni coworkingowej korzysta szerokie grono osób – zarówno pracodawców, jak i pracowników, a czasem nawet studentów. Nic dziwnego – to wygodne środowisko pracy, dużo wygodniejsze niż np. własne mieszkanie czy kawiarnia, w których nie brakuje rozpraszaczy. Kogo można spotkać w biurze coworkingowym?

 

Przestrzeń coworkingową doceniają:

  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, którepracują w terenie i biurko jest im potrzebne jedynie od czasu doczasu;

 

  • freelancerzy – programiści, graficy i copywriterzy, którzy poszukująkreatywnej przestrzeni do pracy;

 

  • przedstawiciele wolnych zawodów – prawnicy, architekci czy doradcy podatkowi;

 

  • osoby pracujące zdalnie, które chcą oddzielić życie zawodowe odprywatnego;

 

  • pracownicy mikroprzedsiębiorstw – właściciele takich firm mogą teżwybrać alternatywę dla coworkingu, czyli biura serwisowane.

 

.

Przestrzenie coworkingowe – zalety i ograniczenia tego rozwiązania

 

Dlaczego coworking jest doskonałym wyborem? Podstawową korzyścią zużytkowania wspólnej przestrzeni jest ograniczenie kosztów stałych. Ile kosztuje coworking? Cena zależy oczywiście od lokalizacji, ale dzielone biuro zawsze będzie tańsze niż tradycyjne powierzchnie biurowe. Co więcej, w tym modelu klienci nie muszą negocjować umów z dostawcami mediów oraz dbać o wyposażenie czy sprzątanie, bo uzyskują to wszystko w ramach standardowej usługi.

 

Na całym świecie coworking jest też doceniany za elastyczność. Wynajmując biurko dedykowane freelancerowi (np. na warszawskim Śródmieściu), można uniknąć wiązania się długoterminową umową. Jednocześnie ta przestrzeń jest dostępna zarówno okazjonalnie, jak i na czas realizacji konkretnych projektów.Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zmiany wielkości wynajmowanejprzestrzeni czy wynajęcia większej liczby biurek.

 

Coworking Warszawa – inne zalety:

  • miejsce do spotkań z klientami – wynajem biurka zwłaszcza w jednoosobowym gabinecie to sposób, aby zyskać przestrzeń do przyjmowania np. gości;

 

  • możliwość korzystania z przestrzeni do pracy w różnych godzinach – salekonferencyjne, podobnie jak przestrzeń open space czy gabinety (biura prywatne) są dostępne dłużej niż 8 godzin dziennie;

 

  • rozwój sieci kontaktów – pracując w dzielonym biurze (zwłaszcza typuopen space), można zawrzeć nowe znajomości i poszerzyć siećkontaktów zawodowych;

 

  • pomieszczeniautrzymane z myślą o pracy – coworking to perfekcyjniezaaranżowane przestrzenie do pracy oraz spotkań;

 

  • dostęp do licznych udogodnień oferowanych przez operatora – oznacza tomożliwość pracy w warunkach takich jak w tradycyjnym biurze.

 

 

Czy coworking ma wady? Z pewnością tak, ale jest ich raczej niewiele. Wynikają one głównie z realiów pracy z innymi ludźmi. Niekiedy można bowiem trafić na osoby trudne w dzieleniu przestrzeni biurowej. W takich sytuacjach warto jednak po prostu zmienić biurko lub przenieść się do innego pomieszczenia. 

.

Praktyczny coworking – nowoczesne biura coworkingowe od OmniOffice

 

W Omni Office staramy wsłuchiwać się w potrzeby naszych klientów,którzy szukają funkcjonalnych i elastycznych przestrzeni biurowychdla swoich biznesów. Takie też są nasze biura coworkingowe – optymalnie wyposażone, w pełni przygotowane do pracy biurowej i przystosowane do wymagań różnych użytkowników, w tym freelancerów.

 

Szukasz dla Twojej firmy przestrzeni biurowej? Tradycyjne biura do wynajęcia nie są dziś już jedyną możliwością – alternatywą jest właśnie strefa coworkingowa. Decydując się na gabinet klasyczny lub w stylu pokoju ziennego, masz szansę zoptymalizować koszty użytkowania biura, poprawićfunkcjonowanie firmy, a także nawiązać nowe kontakty. Dodatkowo do Twojej dyspozycji pozostaje salka konferencyjna lub sale szkoleniowe.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat biur coworkingowych w Warszawie i Krakowie? Zachęcamy do kontaktu – skorzystaj z naszej oferty. 

elastyczna umowa od 1 miesiąca

wszystkie usługi na jednej fakturze

możliwość zmniejszania i zwiększania powierzchni

profesjonalna pomoc recepcji

dostęp do nowoczesnego sprzętu biurowego

biuro gotowe do wynajęcia w jeden dzień