Pokoje biurowe Warszawa – czy wynająć całe biuro czy tylko pokój?

Pokoje biurowe Warszawa – czy wynająć całe biuro czy tylko pokój?

Początki prowadzenia działalności gospodarczej wiążą się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji, które wpływają na kondycję firmy w następnych miesiącach. Jedną z kluczowych kwestii jest oczywiście znalezienie biura.

Przestrzenie biurowe bywają różne. Powinno się dopasowywać je do potrzeb konkretnego biznesu. Można znaleźć całe biuro na wynajem lub wybrać pokoje biurowe Warszawa. Która z tych opcji bywa praktyczniejsza?

.

Biuro na wynajem – najważniejsze informacje o własnej przestrzeni biurowej

Zwłaszcza w centrach dużych miast można łatwo znaleźć wyspecjalizowane biura w nowoczesnym budownictwie, które bez większego trudu da się wynająć na wygodne miejsca pracy dla firm. Można wybierać spośród wielu dostępnych lokali, o mocno zróżnicowanym standardzie i powierzchni.

Wielu przedsiębiorców decyduje się nawet na wynajęcie mieszkań na potrzeby swoich niewielkich biznesów. Taka opcja pozwala zbudować wygodną przestrzeń do pracy nawet w ścisłym centrum dużego miasta.

Znalezienie takiego lokalu zajmuje nieco czasu. Umowy podpisuje się zazwyczaj na okres minimum pięciu lat, co stanowi zabezpieczenie dla właściciela danej przestrzeni. Czynsz płaci się miesięcznie. Dodatkowo trzeba pamiętać o pozostałych rachunkach, jak woda, prąd, gaz, Internet itp.

Podpisanie umowy najmu to jednak dopiero początek dla najemcy. Gdy zyskuje się przestrzeń, trzeba bowiem zadbać o urządzenie jej. Niejednokrotnie potrzebne są pewne prace adaptacyjne. Należy podpisać umowy z dostawcami mediów. A później zadbać jeszcze o wprowadzenie do wnętrza odpowiedniego wyposażenia i sprzętów biurowych niezbędnych do pracy.

.

Coworking – biurka i pokoje biurowe Warszawa

Ciekawą alternatywę dla opisanego powyżej rozwiązania stanowi coworking. Co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje jest to forma współdzielonego biura.

Po podpisaniu umowy coworkingowej otrzymuje się własne biurko w open space’ie lub wydzielone pomieszczenie, które stanowi własną przestrzeń do pracy. Jeśli wynajmuje się całe pomieszczenie, jest ono zamknięte i dostęp do niego mają wyłącznie upoważnieni pracownicy oraz ewentualnie służby sprzątające.

Oprócz tego, w ramach coworkingu zyskuje się dostęp do przestrzeni wspólnych, dla wszystkich wynajmujących. Jest to najczęściej kuchnia, poczekalnia, recepcja i sala konferencyjna.

Wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone w odpowiednie meble i akcesoria biurowe. Coraz częściej dba się również o ciekawą aranżację, wpływającą na reprezentacyjność całego biura.

Dostęp do sprzętów, mediów i pomieszczeń zyskuje się w ramach jednej umowy coworkingowej. Można zatem wynająć w pełni wyposażone pokoje biurowe Warszawa, w których da się wygodnie pracować, bez konieczności angażowania gigantycznych środków w wynajęcie całego biura, zbudowanie go i utrzymywanie. Tym wszystkim zajmuje się zarządca budynku.

Warto dodać, że coworking daje wygodę, a przy tym znacznie ogranicza koszty stałe dla przedsiębiorców. Poza tym tego typu wynajem nie wiąże się z długoterminowymi umowami. W wielu przypadkach można zrezygnować z biura lub pokoju biurowego w ciągu miesiąca, jeśli tylko nie ma się dłużej potrzeby korzystania z niego.

.

Własne biuro czy coworking i pokoje biurowe Warszawa?

Oba rozwiązania są w pełni dostępne i chętnie korzystają z nich przedsiębiorcy prowadzący mikro i małe firmy. Które z nich sprawdza się lepiej?

Własne biuro daje olbrzymią swobodę kształtowania przestrzeni. Można ją zaaranżować dokładnie tak, jak się tego potrzebuje oraz zadbać o promocję własnego przedsiębiorstwa, wykorzystując biuro jako element identyfikacji wizualnej. To wszystko wiąże się jednak ze sporymi kosztami.

Coworking świetnie działa u freelancerów i w firmach, które potrzebują biuro wyłącznie okazjonalnie, na przykład na czas projektów, spotkań z kontrahentami lub konferencji. Mogą oni ograniczyć koszty, a mimo to korzystać z dobrze wyposażonej przestrzeni. Dostępne miejsce coworkingowe jest jednak mniej spersonalizowane.

.

Omnioffice – nowoczesne pokoje biurowe Warszawa

W Omnioffice wiemy, jak ważne dla firmy jest dobrze wyposażone biuro. Wychodzimy zatem naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Oferujemy nowoczesne i komfortowe pokoje biurowe Warszawa do wynajęcia.

W każdym z nich udostępniamy niezbędne sprzęty, a także dostęp do dodatkowych usług, dzięki czemu łatwo można stworzyć praktyczną i reprezentacyjną przestrzeń do biznesowego działania.

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.biuraserwisowane.pl

elastyczna umowa od 1 miesiąca

wszystkie usługi na jednej fakturze

możliwość zmniejszania i zwiększania powierzchni

profesjonalna pomoc recepcji

dostęp do nowoczesnego sprzętu biurowego

biuro gotowe do wynajęcia w jeden dzień