Powierzchnie biurowe Warszawa - Nowoczesny Coworking

Coworking to rozwiązanie, które zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Klienci biznesowi decydują się na niego ze względu na sporą elastyczność i wygodę. Po takie rozwiązania sięgają małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Co daje coworking i kiedy warto postawić na takie powierzchnie biurowe Warszawa?

.

Na czym polega coworking?

Coworking, jak sama nazwa wskazuje, polega na wspólnej pracy. W praktyce oznacza to współdzielenie przestrzeni biurowej przez różne firmy.

Każda z nich wynajmuje liczbę pomieszczeń lub biurek, dopasowaną do bieżących potrzeb biznesowych. Coworkingowe powierzchnie biurowe Warszawa mogą być powiększane lub zmniejszane bez większych trudności w dowolnym momencie.

Oprócz tego osoby wynajmujące biuro zyskują dostęp do pomieszczeń wspólnych – sali konferencyjnej, kuchni i recepcji.

.

Wygodne powierzchnie biurowe Warszawa – geneza coworkingu

Skąd wzięła się moda na coworking? Taki model działania dotarł do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie z powodzeniem stosuje się go od lat. Zanim doszło do rozwoju tej idei w naszym kraju, została ona wdrożona na zachodzie Starego Kontynentu. Chętnie korzystają z coworking przedsiębiorcy z Francji, Niemiec lub Włoch.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej biur coworkingowych w naszym kraju. Zazwyczaj powstają w nowoczesnym budownictwie biurowym w centrach wielkich miast. Niekiedy wykorzystuje się też klimatyczne kamienice, po generalnym remoncie i adaptacji do potrzeb prowadzenia nowoczesnego biura.

.

Nowoczesne powierzchnie biurowe Warszawa – korzyści z coworkingu

Podstawową zaletą, którą daje powierzchnia biurowa w coworkingu, jest oczywiście znaczące obniżenie kosztów stałych dla firmy. Miesięczna opłata stanowi zazwyczaj tylko ułamek standardowego czynszu. Nie trzeba martwić się o remont, zakup wyposażenia do wszystkich pomieszczeń, sprzęty i materiały eksploatacyjne.

Coworking daje również większą elastyczność w doborze przestrzeni. Jeśli jest to niezbędne w danym momencie, można wynająć dodatkowe biurka lub gabinety. Jeżeli natomiast firma w pewnym okresie nie potrzebuje wielu pomieszczeń, może łatwo z nich zrezygnować.

.

Kto korzysta z powierzchni biurowuych w Warszawie typu coworking?

Nowoczesne powierzchnie biurowe Warszawa w ramach coworkingu bywają wykorzystywane przez rozmaite firmy. Chętnie na takie rozwiązanie stawiają freelancerzy i osoby na co dzień działające w trybie Home Office. Coworking pozwala im stworzyć solidną, dedykowaną przestrzeń do pracy, zyskać miejsce do spotkań z klientami oraz skutecznie rozdzielić życie prywatne od zawodowego.

Na coworking decydują się również firmy i start-up’y na początku swoich działań, gdy sytuacja biznesu nie jest jeszcze ustabilizowana. Coworking pozwala ograniczyć koszty i zmniejszyć odpowiedzialność finansową, gdyż nie zmusza do wiązania się wieloletnimi umowami najmu lokalu.

Takie rozwiązanie sprawdza się nawet w średnich i dużych, korporacyjnych firmach. Coworking stanowi dla nich dodatkowe miejsce do pracy, na przykład na czas trwania konkretnych projektów. Zdarza się także, że coworking bywa rodzajem przestrzeni tymczasowej, zanim przedsiębiorstwo przeniesienie się do własnego, w pełni dopasowanego do indywidualnych potrzeb biura.

.

Coworking – elastyczne powierzchnie biurowe Warszawa

Coworking to przestrzeń do wygodnej pracy dla małych, średnich i dużych podmiotów. Zapewnia elastyczność oraz komfort działania. Tworzy miejsce do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, wymiany myśli oraz integracji między wszystkimi firmami.

Firmy coworkingowe dbają o zapewnienie szeregu usług dodatkowych, które sprawiają, że takie wspólne powierzchnie biurowe Warszawa stają się idealnym rozwiązaniem dla firm, ceniących jakość, komfort i elastyczność.

.

Nowoczesne powierzchnie biurowe od Omnioffice

W Omnioffice oferujemy szeroki wybór powierzchni biurowych dla wymagających. Nasze biura są zlokalizowane w centrach największych polskich miast, zapewniają pełen komfort pracy oraz oferują dostęp do szeregu dodatkowych usług, przydatnych w prowadzeniu nowoczesnego biznesu.

Szukasz wygodnego biura o wysokim standardzie użytkowo-reprezentacyjnym? Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.biuraserwisowane.pl i poznania wszystkich dostępnych powierzchni biurowych.

elastyczna umowa od 1 miesiąca

wszystkie usługi na jednej fakturze

możliwość zmniejszania i zwiększania powierzchni

profesjonalna pomoc recepcji

dostęp do nowoczesnego sprzętu biurowego

biuro gotowe do wynajęcia w jeden dzień